Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Vize ve Vatandaşlık
Vize ve Vatandaşlık

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

23.02.2020
490

Amerika  Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avrupanın en popüler ülkelerinden biri olarak Amerika şehrine ülkemizden pek çok vatandaşımız ziyaret amaçlı gitmektedir.  Fakat diğer ülkelerde olduğu gibi Amerika’da ziyaretlerde vize şartı koymaktadır.

Amerika ülkesine seyahat edecek olan pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bir konu olmuştur. Amerika vizesi için gerekli evraklar  nelerdir, nasıl hazırlanmalıdır tüm bu ayrıntıları atlamadan yerine getirmeniz gerekiyor. Çünkü sizden istenen evrak içerisinde eksik bir belge olursa o zaman vize almanız imkansız olacaktır. Amerika vize konusunda  oldukça titiz şekilde davranmaktadır. Kesinlikle vizeniz olmadan giriş yapmanız mümkün değildir.

Amerika Vizesi İçin Evrakların Hazırlanması

Amerika vizesi için mutlaka hazırlamanız gereken evrakları şu şekilde belirtmemiz mümkün olacak. Buna göre;

 • Pasaport çıkartmanız gerekiyor
 • Seyahat rezarvasyonu yapılmalı
 • Konaklama belgesi
 • Kimlik fotokopisi beyan edilir
 • DS-160 Formu (elektronik ortamda doldurulmuş)

Amerika’ya gerek iş amaçlı gerekse de turistik olarak ziyaretlerinizi yapmanız mümkündür. Çalışma şartları  bu ülkede daha tatminkar düzeyde olduğundan dolayı doğal olarak ülkemizde ki pek çok vatandaşımızda artık Avrupa’da iş bulma amacı içerisinde yer almaktadır.  Avrupa ülkeleri arasında yer alan Amerika’ya da pek çok Türk vatandaşımız giderek iş hayatına atılmaktadır. Bu ülkeye çalışan olarak da gitmeniz mümkündür. Çalışan  olarak gidecekseniz yine sizden vize şartı koyacaklardır. Çalışan için gidenlerin hazırlaması gereken Amerika vizesi evrakları şu şekildedir:

 • Vize talep dilekçesinin hazırlanması
 • Faaliyet belgesi fotokopisi hazırlanmalıdır
 • Maaş bordrosu hazırlanmalı
 • Şirketin imza sirküsü
 • Vergi levhası fotokopisi eklenmeli
 • sgk hizmet dökümü hazırlanmalı
 • Ek gelir göstergesi
 • Banka hesap cüzdanları ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

Öğrenciler İçin Amerika Vizesi Nasıl Alınır? Hangi Evraklar İstenir?

İş şartları olduğu kadar eğitim şartları açısından da düşünülen ülkelerden birisidir. Ülkemizde ki pek çok okuyan öğrencilerimiz hem hayalinde ki mesleği icra etmekı hem de dil öğrenmek amacıyla artık Amerika yolunu tutuyor. Normal şartlarda dil öğrenmek, ülkemizde  yeterli düzeyde olmuyor. Fakat Avrupa ülkelerinin yolunu tuttuğunuz zaman dil öğrenmeye başlamanız daha çabuk şekilde oluyor. Böylelikle dil öğrenmek için ektsra bir para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Öğrenciler için Amerika vizesi evrakları ne olduğu bir başka merak edilen konular arasındadır. Öğrencilerin hazırlanması gereken evraklar; Öğrenci belgesi, izin yazısı, Muvafakatname olmalıdır.

Reşit Olmayanlar İçin Gerekli Evraklar

18 yaş grubunun altında olan, reşit sayılmayan bireyler içinde bazı hazırlanması gereken belgeleri talep etmektedir. Reşit olmayan çocuklar yalnız yahut ebeveynleri ile Amerika ziyaretleri yapmaları mümkündür. Tabi ki tüm bunlar içinde  noter tasdikli muvafakatname gerekiyor. Kesinlikle  noter tasdikli muvafakatname olmadan vize olumlu olarak onaydan geçmez. Eğer ki ebeveynler boşanmışsa o zaman  Velayetle ilgili mahkeme kararı  belgelerin içerisine eklenmesi gerekmektedir. Öğrenci belgesi ve Ebeveyn Vize Fotokopisi  gerekmektedir. Sizden istenen  bu belgeleri hazırladıktan sonra ise hemen Amerika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Tarık ERKANOĞLU dedi ki:

  Çok yararlı ve bilgili bi site tavsiye ederim herkese

  1. admin dedi ki:

   Teşekkürler