Antigua ve Barbuda Vizesi Nasıl Alınır? - Vize ve Vatandaşlık
Vize ve Vatandaşlık

Antigua ve Barbuda Vizesi Nasıl Alınır?

17.12.2018
393

Antigua’nın kıvrımlı sahil şeridi ve zarif limanları, yüzlerce yıl boyunca Antiguan sularına denizcileri bağladı. İngiliz Limanı’nın Nelson Tersanesi, bölgedeki İngiliz deniz gücünün merkeziydi.

Antigua’da turlar ve egzotik turlar, yelken turları, motorlu tekne turları, kara turları ve yat kiralamalarından bir gün boyunca spor balıkçılığına sunulan Antigua gezileri çok çeşitlidir. Antigua’daki her gezi size Antigua’yı keşfetmeniz için farklı bir yol sağlayacaktır. Bir gün ya da daha uzun bir plajdan şnorkelle yüzerek geçirebilir, güneşlenerek, gezerek zaman geçirebilir, dinlenebilir ya da ne hissederseniz yapabilirsiniz.

Yerel Antiguan Eli Fuller, eşsiz ve nadiren görülen noktalara giden ünlü popüler dalış ve gezi tekneleri turlarımızı yarattı. Eli’nin Antigua’ya, ekolojisine ve tarihine olan sevgisi, özenle tasarlanmış turlarını birçok insanın tatilinin en önemli noktaları haline getiriyor. Günlük kiralamalar da mevcuttur.

Antigua ve Barbuda Vizesi Nasıl Alınır

Antigua ve Barbuda ziyaretinde bulunmak isteyen Türk vatandaşları karşılıklı vize muafiyetinden yararlanacaktır. Karşılıklı vize muafiyetine tüm pasaport türlerine sahip olanlar için geçerlidir. Böylelikle, yalnızca birkaç belge ile seyahat etme hakkı elde etmiş olacaksınız. 30 ve ya 90 gün arası iş, turistik vize olarak verilmektedir. Vize uygulaması olan ülkelerin dışında, Türkiye Cumhuriyeti’nin karşılıklı vize muafiyeti uyguladığı ülkeler arasında Antigua ve Barbuda yer almaktadır. Özellikle adalar konusunda dünyada yer alan birçok adalara kıyısı olan ülkelerin birçoğu ile vize muafiyeti söz konusudur.

Gerekli görülen evraklar ek olarak, uçuş rezervasyon bilgi, belge dökümü. Varacağınız yerin ikamet adresi ya da konaklama yapacağınız otelin adresi de önemlidir. Seyahat sağlık sigortası (kurum tarafında talep edilince verilmektedir.) Finansal kaynağınızı gösteren belgenizi de yanınızda bulundurmanız gerekir. Dosyanızın içine koymalısınız. Vizesiz seyahat hakkı 6 aydır. Pasaport konusunda hassas davrandıkları için, pasaportunuz yıpranmamış olmalıdır. Son 3 ay içerisinde güncellenmiş olmalıdır.

Vize başvurusu için gerekli belgeler:

  1. Geçerli pasaport (en az altı ay ile birlikte)
  2. Tamamlanmış başvuru formu
  3. Seyahat onayı (iade veya bilet veya E-bilet)
  4. İki (2) vesikalık fotoğraf (renkli)

Başvurularınızı Antigua ve Barbuda Büyükelçiliğine müracaat ederek yapıyorsunuz.

 

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.