Azerbaycan’a Vize Var mı? - Vize ve Vatandaşlık
Vize ve Vatandaşlık

Azerbaycan’a Vize Var mı?

30.03.2019
434

Azerbaycan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler arasında yer alıyor. E-vize uygulaması sunan Azerbaycan, çevrimiçi vize uygulaması sunan ülkeler arasında yer alıyor. Azerbaycan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar, online sistem üzerinden direkt olarak başvuru yapabilirler.

Azerbaycan E-Vize Başvurusu

Kolay vize uygulaması ile Azerbaycan’a seyahat programı yapılabilir. Elektronik vize uygulaması ile ülkeye 30 günlük giriş olanağı sağlanıyor.

ASAN vize olarak sunulan online vize uygulaması, 2013 yılından bu yana uygulanan kolay vize uygulamasıdır. Kredi kartı ile vize ücreti online olarak yatırılabilir. Bankamatikler üzerinden yapılabilen vize ücreti ile başvuru yapılabilir.

Seyahat bilgilerine dair konaklama ve ulaşım rezervasyon belgelerinin yanı sıra pasaport bilgilerinin sunulması gereklidir. Güvenlik soruları dijital sistem üzerinden yanıtlanarak, hızlı ve kolay şekilde başvuru yapılabilir.

ASAN Vize Başvurusu

E-vize uygulaması ortalama 24 saatte onaylanıyor. Maksimum onaylanma süresi ise 3 gün olarak sunuluyor. Vize başvuruları e-mail adresine onaylanmış vize ile sunuluyor. Elektronik sistemden e-vize çıktısı alınarak, Azerbaycan ülkesine doğrudan seyahat edilebilir.

Azerbaycan Cumhuriyeti ASAN vize uygulaması, yapılan seyahatler için 30 güne kadar seyahat olanağı sağlıyor. ASAN vize ile tek girişli seyahat olanağı sunuluyor. E-vize uygulaması talebe göre 90 güne kadar verilebilen bir vize türüdür.

Azerbaycan tarafından belirlenen ülke vatandaşlara E-vize uygulaması sunuluyor. Ancak Azerbaycan dışında olan kişiler online vize uygulamasından yararlanabilirler. Azerbaycan seyahatinde olan kişiler, ülke içindeyken vize başvurusu yapamazlar.

Geçerli ve güncel bir e-posta adresi ve güncel bilgiler ile başvuru yapılması gereklidir. Vize ücretinin ödenebilmesi için geçerli bir kredi kartı veya banka kartı olması gereklidir. Başvuru yapan kişilerin pasaportları güncel ve en az 6 ay geçerliliği olması gereklidir.

Azerbaycan E-Vize Alımı

Online sistem üzerinden yapılan başvuru sonrasında, onaylanan vizeler e-posta adresinden sunuluyor. Onaylanmış vizelerin alınması için e-postadan çıktı alınarak Azerbaycan’a direkt seyahat edilebilir.

Azerbaycan online vizesi ile 30 gün ile 90 gün arasında direkt olarak seyahat olanağı sunuluyor. Tüm pasaport sahipleri internet vizesi ile seyahat edebilir.

 

 

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.