İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler Evraklar 2020 - Vize ve Vatandaşlık
Vize ve Vatandaşlık

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler Evraklar 2020

25.03.2020
339

Tüm ülkeler için vize başvurularında dikkat etmeniz gereken en önemli ve ilk konu istenilen evraklar tam eksiksiz teslim etmek. Elbette evrakların güncel olması ve özenle hazırlanmasıda her yerde olduğu gibi , İngiltere vize başvurularınızda çok önemli yer tutacaktır. Bununla birlikte her vize türü için farklı evraklar toplamanız gerektiğini lütfen aklınızda bulundurun. Eğitim için gidecek bir kişinin evrakları ile , İngiltere Ticari Vizesi için başvuru yapacak bir kişinin evrakları mutlaka farklılık gösterecektir. Bu yazımızda genel olarak evraklardan bahsedeceğiz. Alması en zor görünen vizelerden birisi olduğu için her vize türü için ilgili vize sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.

İpucu: T.C. Diplomatik Pasaport sahibi iseniz her 180 gün için 90 gün vizesiz Birleşik Krallık seyahati yapabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

  • Gelir ve varlık durumunuzu gösteren, ispat edilebilir belgeler : Bu belge birçok vize ofisinde ek / destekleyici belge olarak gösterilsede İngiltere Vizesi almanızda anahtar işlevi göreceğinden emin olun. Çünkü sizin her ülke aslı amacınız dışında bir ziyareti engellemek için, sizin refah seviyenizi dikkatlice inceleyecektir.
  • Çevrimiçi oluşturduğunuz başvuru formu
  • 2. Randevu bildiriminizin çıktısı
  • İngiltere vize başvuru ücerini ödediğinizi gösterir dekont
  • Pasaport
  • Birleşik Krallık varışlı uçak biletiniz ve tüm tatil planınız boyunca nerede kalacağınızı gösterir otel rezarvasyon çıktısı – Seyahatinizin sadece bir kısmını kapsayacak bir otel rezarvasyonu sizin için büyük bir eksi olacaktır.
  • Varsa davetiye mektubunuz

Başvurunuzu online olarak yapıp daha sonra biometrik verilerinizin kaydedilmesi için , size verilen randevu zamanında Birleşik Krallık tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezine şahsen giderek başvurmanız gerekmektedir.

örnek  ingiltere vizesi

Fotoğraf Kaynak : Flickr/ Jon Evans

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.