Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Vize ve Vatandaşlık
Vize ve Vatandaşlık

Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

22.03.2020
231

Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Özellikle Avrupa ziyaretleri yapmak isteyenlerin önündeki engellerden biri de vizedir. Vize onayının olması için birçok noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusunda da neler yapılmalı, hangi prosedüre  uyulmalı gibi pek çok bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü  bu konu yurt dışı seyahatlerinizde herhangi bir sıkıntının ortaya çıkmaması adına oldukça  önemli bir konudur. Konsolosluk, başvuru yaptığınız zaman sizin başvurunuzda belirttiğiniz her bilgiyi en ince ayrıntısına kadar inceleyecektir.  Kişisel, finansal bilgilerinizin yanı sıra daha önce seyahat ettiğiniz ülkeleride göz önüne alır. Bu sebeple vize işlemleri için sizden istenen her bilgi ve belgeyi doğru olarak vermek vize başvurularında yapacağınız en önemli nokta olmalıdır. 

İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ,gitmek istediğiniz ülkenin konsolosluğunun sizden istediği belgeleri tam olarak teslim etmeniz. Sizin detay olarak gördüğünüz bir belge başvurunuzun olumlu veya olumsuz cevap almasında ciddi bir yer tutabilir.

İpucu: Vize başvurusu için vereceğiniz belgelerin olabildiğince güncel olmasına dikkat edin.

Diğer bir nokta evrakların gayet düzenli ve özverili hazırlanması ve eğer başvuru formu online olarak doldurulmadıysa formun özenle doldurulmasıdır.

Son olarak eğer başvurunuzu şahsen yapmanız gerekiyor ve mülakata girmeniz gerekiyorsa, kesinlikle gitmek istediğiniz ülke hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. 

Örneğin turist vizesine başvuruyorsanız , size vize mülakatında ülkede gezilebilecek yerler, hangi dille insanlarla iletişim kuracağınız, en çok hangi bölgeleri görmek istediğiniz gibi sorular gelecektir. 

Aynı şekilde bir iş seyahati dahi olsa ülke hakkında genel kültür sahibi olmanız sizin için bir artı olacaktır.

İpucu: Aracı kurumlarla başvuru yapmak çoğu zaman bir avantaj olmayacaktır. Fakat işinde uzman bir kurumdan başvurunuz hakkında danışmanlık almak faydalı olacaktır. 

Kısaca özetleyecek olursak

  • Başvuru formunu özenle doldurun
  • Başvuru için güncel bilgiler kullanın
  • İstenilen tüm evrakları hazırlayın
  • Sadece doğru bilgiler verin
  • Mülakatta dikkatli davranın
  • Gideceğiniz ülke hakkında bilgiler edinin

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.