Vizesiz Popüler Avrupa Ülkeleri - Vize ve Vatandaşlık
Vize ve Vatandaşlık

Vizesiz Popüler Avrupa Ülkeleri

28.03.2019
320

Türkiye’den vizesiz olarak gidilen Avrupa ülkeleri, kültür turları veya tarihi turların yanı sıra tatil paketleri olarak değerlendirilebilir. Bordo pasaportlar ile vizesiz olarak gidilen Avrupa ülkeleri ve diğer pasaportlar ile vizesiz gidilebilen ülke seçenekleri bulunuyor.

Pasaport türlerine göre Avrupa ülkelerine vizesiz olarak seyahat edilebilir. Schengen Anlaşmasına dahil olan 26 ülkeye, 90 güne kadar vizesiz seyahat edilebiliyor. Yeşil pasaport, siyah ve gri pasaportlar ile 180 günde 90 günü aşmayan seyahatler için vizesiz seyahat edilebilir.

Bordo Pasaportlar İle Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Ukrayna, Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülkelerine vizesiz olarak seyahat edilebiliyor. Bu 3 ülkeye pasaporta gerek olmadan da seyahat sağlanabiliyor. Bordo pasaport hamilleri Avrupa ülkelerinde; Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Moldova, Karadağ, Bosna Hersek, Gürcistan, Belarus ve Andorra ülkelerine vizeye gerek olmadan seyahat edilebiliyor.

Hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaportlar ile vizesiz seyahat seçeneği bulunuyor. Ülkelere göre farklılık göstermekle birlikte 30 gün ile 180 güne kadar vizesiz seyahat seçeneği bulunuyor. Pasaportsuz gidilen ülkelerde ise 1 yıla kadar seyahat olanağı sağlanıyor.

Yeşil Pasaport İle Vizesiz Avrupa Ülkeleri

Schengen vizesi ile gidilen popüler Avrupa ülkeleri arasında; İspanya, İtalya, Almanya gibi ülkeler bulunuyor. Avrupa Birliği dahilinde olan ancak Schengen kapsamı dışında olan İngiltere, Avrupa’nın popüler ülkeleri arasında yer alıyor.

Vizesiz Popüler Avrupa Ülkeleri

Tatil konseptlerine göre Kanarya Adaları, Monako, Portekiz, San Marino gibi ülkeler, popüler Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Balkanlar turu dahilinde vizesiz veya vizeli tur paketlerinde sunuluyor. Belçika, Danimarka, Sırbistan gibi ülkeler de yeşil pasaportlar ile vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alır.

Gürcistan, Ukrayna, Vatikan, Kıbrıs gibi ülkeler, tatil paketleri dahilinde popüler olan Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor. Hollanda, Fransa ve Macaristan ülkeleri, Türkiye’den çok tercih edilen ülkeler arasında yer alır. Yunanistan, Norveç, İrlanda gibi ülkeler de hususi pasaportlar ile vizesiz olarak gidilebilen Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor.

Pasaport niteliklerine göre vizeye gerek olmadan gidilebilen Avrupa ülkelerini inceleyerek seyahat programınızı gerçekleştirebilir ve tatil anlayışınıza göre konsept belirleyebilirsiniz.

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.